Mundur

Mundur polowy w maskowaniu wz. 93 Pantera. Wykonany z materiału typu rip-stop, wzmocniony dodatkowymi warstwami tkaniny na kolanach i łokciach.

 

Kamizelka

Kamizelka taktyczna/kuloodporna. Do wyboru jest kilka typów kamizelek zarówno taktyczne takie jak np kontraktor lub kuloodporne takie jak prezentowana na zdjęciu PC-4 Orlik dające operatorom dodatkową ochronę dzięki zastosowaniu wkładów sztywnych SAPI/E-SAPI oraz miękkich wkładów kevlarowych. Kamizelki służą do przenoszenia sprzętu indywidualnego żołnierza, a dzięki zastosowaniu systemu mocowania typu MOLLE, każdy operator może dostosować wyposażenie do swoich potrzeb. Najważniejszymi elementami umieszczanymi na powierzchni kamizelki są: ładownice na magazynki do broni głównej oraz bocznej, kieszeń na radiotelefon krótkiego zasięgu,  kieszeń medyczną, kieszeń na drobne przedmioty ze ściągaczem oraz pokrowiec na camelbag. Niektóre z używanych przez nas kamizelek są wyposażone dodatkowo w system QR umożliwiający jednym ruchem zrzucenie kamizelki w przypadku nagłej potrzeby.

 

Hełm i gogle

Hełm kuloodporny MICH 2000. Używany przez nas hełm jest jedną z najnowszych konstrukcji używanych na świecie oraz w Polsce. Jest to następca słynnego PASTG, który przewyższa go dzięki zastosowaniu wewnętrznego frasunku wykonanego z balistycznej pianki oraz cztwropunktowe mocowanie hełmu uniemożliwiające zsunięcie się go z głowy. Każdy operator jest także wyposażony w balistyczne gogle typu BOLLE X800, używane przez między innymi jednostki specjalne wojska i policji w Polsce. Tak jak umundurowanie hełm oraz gogle posiadają pokrowce w maskowaniu wz. 93 Pantera.


Buty

Obuwie stosowane przez operatorów nie jest zwykłym obuwiem ze sklepu. Jest to wysokiej jakości produkt z licznymi wzmocnieniami oraz podeszwą odporną na kwasy i smary. Wysoka cholewka butów taktycznych poza ochroną stopy i kostki przed warunkami atmosferycznymi, usztywnia całą stopę strzelca oraz chroni ją przed urazami.

 

Broń

Operatorzy BOA Ciechanów używają 2 rodzajów broni, a mianowicie broni głównej oraz tzw. "boczniaka" (broni drugorzędnej). Jako broń główna wykorzystywane są:

  • karabin szturmowy H&K 416
  • karabin szturmowy M4A1
  • karabin szturmowy AK 74M
  • pistolet maszynowy MP5A4 RIS
  • karabin snajperski SR-25
  • karabin snajperski MK 12 MOD 1

Jako broń boczna:

  • pistolet GLOCK 17